OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04.2024

1. W następną niedzielę składka na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele i Klasztorze o 17:30, w Popowicach o 16:30, w Cyganowicach o 18:00.

3. Wspomnienie liturgiczne:

- w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej,

- w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

- w piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę. O 10:20 zbiórka pocztów sztandarowych przy kinie Sokół, potem przemarsz na rynek i wciągnięcie flagi, następnie przemarsz do kościoła, gdzie o 11:00 będzie Msza święta.

- w sobotę św. Floriana, męczennika. Życzymy wszystkim strażakom Bożego błogosławieństwa i wsparcia świętego patrona w codziennym życiu. Z tej okazji w kapliczce św. Krzyża będzie Msza święta o 18:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź święta: w Popowicach w środę od 16:00; w Starym Sączu w związku z Uroczystością NMP Królowej Polski, zapraszamy na spowiedź w czwartek od 16:30 a w piątek podczas Mszy św.

W pierwszy piątek zapraszamy młodzież na pierwszopiątkowe uwielbienie o 20:30 bez Mszy św. a wszystkich na całonocną adorację od 21:00.

Z posługą do chorych udamy się:

ks. Proboszcz czwartek od 8:00

ks. Dariusz w sobotę od 9:00

ks. Jakub czwartek od 8:00

ks. Mateusz czwartek od 8:00

5. W przyszłą niedzielę w Popowicach o 10:30 uroczystość pierwszej Komunii świętej. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o 8:00.

6. Spotkanie Szkoły Słowa Bożego Miriam odbędzie się we wtorek, w domu parafialnym, po wieczornej Mszy świętej.

7. Msze św. wspólne:

- w int. Członkiń Róży Pani Stanisławy Szczepaniak i ich rodzin w piątek o 6:30,

- w int. Członków Róży Pana Stanisława Sukiennika w piątek o 8:00,

- w int. Członkiń Róży Pani Stefanii Hyclak w piątek o 12:15,

- w int. Członków Róży Pana Stanisława Radzika i ich rodzin w sobotę o 6:00,

- w int. Członkiń Róży Pani Marii Długosz w niedzielę o 6:30,

- w int. Członków Róży Pana Jana Bielaka i ich rodzin w Popowicach o 9:00,

- w int. Strażaków w kapliczce św. Krzyża w sobotę o 18:00.

8. Na ołtarzu bocznym do nabycia: Gość niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość.

9. Do wieczności odeszły: śp. Zofia Jędrzejowska i Władysława Gorzan. Dobry Jezu, a nasz Panie…